در زیر به عمده سوال‌های کاربران درباره‌ی تعیین وقت ملاقات، هزینه و چگونگی هماهنگی جلسات پاسخ داده شده است. احتمالاً جواب تمام سوال‌هایتان را پیدا کنید، اگر هنوز ابهام دارید، در صفحه‌ی تماس با ما پیام بگذارید تا در ۲۴ ساعت آتی به شما پاسخ دهیم.

روانکاوی (رواندرمانی تحلیلی) چیست؟

روانکاوی یک شکل از رواندرمانی است. در این شیوه‌ی برای یافتن مسائل و گرفتاری‌هایی که فرد در حال حاضر با آن درگیر است، به تاریخچه‌ی زندگی فرد پرداخته می‌شود و ارتباط‌های اولیه‌ی او با آدم‌های مهم زندگی‌اش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رواندرمانی تحلیلی برای چه کسانی مناسب است؟

روانکاوی کمک بی‌مانندی است برای کسانی که تلاش کرده‌اند با مشکلاتشان کنار بیایند ولی به‌ تنهایی از پسش برنیامده‌اند و با روش‌های درمانی دیگر هم به موفقیت محدودی رسیده‌اند. روانکاوی برای کسانی است که آمادگی کافی برای تحلیل عمیق‌تر خود دارند و صرفاً به دنبال مشاوره نیستند.

رواندرمانی تحلیلی آنلاین چه مزایا و معایبی دارد؟

رواندرمانی آنلاین به ویژه برای کسانی که دسترسی به درمانگران حرفه‌ای ندارند مفید است. افرادی که خارج از ایران زندگی می‌کنند و نیاز دارند که از یک درمانگر فارسی‌زبان که بافت فرهنگی او را درک کند درمان بگیرند. همچنین رواندرمانی آنلاین برای افرادی که در شهرهای دیگر ایران زندگی می‌کنند که دسترسی به درمانگران تحلیلی در آنجا میسر نیست مفید است.

یکی از مهمترین معایب رواندرمانی آنلاین از دست دادن تجربه‌ی حضور فیزیکی در اتاق درمان است. با توجه به افزایش سرعت اینترنت در یکی دو سال اخیر در ایران، برقراری ارتباط آنلاین آسان شده و ارتباط بدون قطعی و شفاف با اینترنت پر سرعت کنونی مقدور است.

مدت زمان و هزینه‌ی هر جلسه چقدر است؟

مدت هر جلسه به طور معمول ۵۰ دقیقه است.

هزینه‌ی هر جلسه بسته به درمانگر متفاوت است. هنگام رزرو به هزینه‌ی جلسات دسترسی دارید.

برای ارتباط انلاین چه امکاناتی نیاز دارم؟

اگر قصد دارید که به صورت تصویری ارتباط برقرار کنید، شما در ابتدا نیاز به اینترنت پر سرعت (ترجیحاً ۴G) دارید که عموماً اینترنت همراه این امکان را به شما می‌دهد.

همچنین شما نیاز دارید که روی گوشی همراه‌تان یا روی لپ‌تاپ‌تان اپلیکیشن‌های ارتباط تصویری همچون اسکایپ، ایمو، فیس‌تایم و واتس‌اپ را داشته باشید.

برای ارتباط تلفنی و یا صوتی به صورت اینترنتی، تمام اپلیکیشن‌های ذکر شده این امکان را دارند.

قوانین کنسلی چگونه است؟

قانون کنسلی در جلسات روانکاوی ۴۸ ساعت قبل است. یعنی در صورت نیاز به کنسل کردن یک جلسه، شما بایستی ۴۸ ساعت قبل از شروع جلسه آن را به درمانگرتان اطلاع دهید. در غیر اینصورت مشمول «کنسلی با تاخیر» می‌شوید که بایستی هزینه‌ی کامل جلسه را پرداخت کنید.

گفتنی‌ست درمانگر به درمانگر در مورد این قانون ممکن است تفاوت وجود داشته باشد که در همان جلسه‌ی اول درمانگرتان در این باره با شما گفتگو می‌کند.

هزینه را باید چگونه پرداخت کنم؟

هزینه جلسه‌ی اول با استفاده از کارت‌های شتاب و از طریق ماژول رزرو در همین سایت امکان‌پذیر است. پرداخت جلسات بعدی را با درمانگرتان هماهنگ می‌کنید.

پایبندی ما به حریم خصوصی مراجعان چگونه است؟

تمام محتوای گفتگوها چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری کاملاً محرمانه است و صرفاً شما و درمانگرتان از آن باخبر هستید. این قانون کلی رواندرمانی است و اگر مشکلی غیر از این برای شما پیش آمد، می‌توانید توسط مراجع زیربط (سازمان نظام روانشناسی) پیگیر این مسئله باشید.

چگونه می‌توانم وقت رزرو کنم؟

برگه‌ی «رزرو» در بخش‌های مختلف این سایت قابل مشاهده است. با مراجعه به این بخش شما به ماژول رزرو آنلاین دسترسی دارید که در کمتر از ۵ دقیقه می‌توانید فرایند رزرو را کامل کنید.