index

شیدا شاولیان هستم. کارشناسی خود را در رشته‌ی روان‌شناسی بالینی در تهران به پایان رساندم و بعد به قصد ادامه‌ی تحصیل و زندگی به آمریکا مهاجرت کردم. کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی روان‌شناسی خانواده و ازدواج از دانشگاه USC در ایالت کالیفرنیا گرفتم.

از همان سال اول دوره‌ی کارشناسی ارشد (۱۳۸۹) کار خود را به طور تخصصی در یکی از مراکز غیر انتفاعی (nonprofit) واقع در لس‌آنجلس به نام Richstone Family Center آغاز کردم و در آنجا با گرفتن دو ساعت در هفته سوپرویژن گروهی و یک ساعت سوپرویژن انفرادی شروع به دیدن مراجع کردم. به دلیل تنوع مخاطبین این سازمان، من شانس این را داشتم که با مراجعینی در سنین مختلف (کودک، نوجوان، بزرگسال، زوج) و مشکلات مختلف آشنا شوم و به عنوان درمانگر کار کنم.

بعد از یک‌سال همکاری با این مجموعه و هم زمان با کار درمان، به پیشنهاد مدیر مجموعه بخشی از مسئولیت کارهای اداری سازمان به عهده‌ی من قرار گرفت که شامل مصاحبه‌ی اولیه با مراجعین آتی، گرفتن آزمون‌های مورد نیاز و تحلیل آنها، همکاری با مدیران در استخدام کارآموزان جدید و ارتباط با شرکت‌های بیمه برای حل و فصل مشکلات مراجعین می‌شد. همچنین به عنوان سفیر این موسسه با اداره‌ی حمایت از کودکان و خانواده شهر لس‌آنجلس ارتباط مستقیم داشتم.

از همان سال دوم بود که علاقه‌ی من به رویکرد روان‌تحلیلی تأثیرش را در نحوه‌ی کارم با مراجعین، انتخاب سوپروایزر با این رویکرد و همچنین شروع درمان خودم با این رویکرد گذاشت. بعد از فارغ‌التحصیلی، من همچنان به مطالعات خود در این رویکرد ادامه دادم و سعی کردم در کنار کار درمان با گذراندن دوره‌های مورد نیاز علم و آگاهی خود را در این زمینه بیشتر کنم. همچنین با برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع در موسسأت مختلف در زمینه‌ی کنترل خشم برای بزرگسالان و نوجوانان به طور جداگانه، شیوه‌های فرزندپروری، چگونگی برقراری و حفظ روابط سالم برای جوانان و زوج‌ها، کار گروه درمانی را نیز آغاز کردم.

در حال حاضر یک‌سال و نیم است که به ایران برگشته‌ام و در دفتر شخصی‌ام مشغول به کار روان‌درمانی بزرگسالان، نوجوانان و زوج‌درمانی هستم. در عین حال ادامه‌ی دوره‌های روان‌تحلیلی را در مرکز مطالعات روانکاوی تهران می‌گذرانم و در اوقات فراغتم ترجمه می‌کنم. به تازگی کتابی در باب خیانت از یکی از درمانگران آمریکایی ترجمه کردم که به زودی منتشر خواهد شد.


محل ملاقات حضوری: شمال غرب تهران

زمان‌های آزاد درمانگر: شنبه، یک‌شنبه، دوشنبه و چهارشنبه