photo_2018-01-15_15-18-11

صلاح‌الدین اسمعیلی هستم، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و دانشجوی سال چهارم دکتری روانشناسی بالینی در دانشگاه شهید بهشتی تهران. تز دکتری‌ام یک پژوهش جامع میان رشته‌ای است که موضوع آن مرتبط با انسان‌گرایی پزشکی، روش‌شناسی آن مبتنی بر نظریه پیچیدگی و چارچوب نظری آن بر اساس نظریه روانکاوی است.

از سال ۸۶ به کار بالینی در مراکز دولتی و غیردولتی، در دو بخش بستری و سرپایی، مشغول بودم و از سال ۸۸ بر روانکاوی به عنوان رویکرد تخصصی درمانی متمرکز شدم. طی این مدت مطابق با سه مولفه آموزش استاندارد روانکاوی یعنی مطالعه نظری، تحلیل شخصی و دریافت سوپرویژن پیش رفته‌ام. جهت‌گیری اصلی و محور کار بالینی‌ام روانکاوی لکانی است. به خاطر همین بخش عمده آموزشم ـ از جمله سوپرویژن ـ را از کشور فرانسه دریافت کرده‌ام.

ژورنالیسم تخصصی به معنای انتقال مطالب تخصصی و دانشگاهی به عموم مردم از دیگر حوزه‌های مورد علاقه‌ام است. مطالبم در این حوزه را از طریق شبکه‌های مجازی و نشریات به اشتراک می‌گذارم. در همین راستا اخیرا در فضای مجازی همراه با تعدادی از همکاران یک مجله تخصصی روانکاوی با نام مجله روانکاوی تداعی راه انداخته‌ایم.