photo_2018-07-22_05-18-07

فرهاد رادفر، دانش‌آموخته‌ی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان از دانشگاه شهید بهشتی و عضو مرکز مطالعات فرزندپروری انستیتو روانپزشکی ایران و انجمن بالینی کودک و نوجوان ایران.
مشکلات هیجانی و رفتاری در هر سنی اتفاق می‌افتد اما پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. در همین راستا من از سال ۸۹ تاکنون با کودکان، نوجوانان و والدین آنها با استفاده از آموزه‌های روانکاوی، دلبستگی و علوم اعصاب در قالب روان‌درمانی و مشاوره فردی و همچنین آموزش گروهی والدین و بچه‌ها جهت تسهیل فرایند رشدی، ظرفیت‌های روانشناختی و مشکلات آنها کار می‌کنم.
تمرکز اصلی‌ام روی این موضوع است که بتوانم با به کارگیری آموزه‌های روانکاوی، دلبستگی و علوم اعصاب، تاب‌آوری روانشناختی را در بچه‌ها رشد دهم. و بدون شک رابطه خوب بین والد و کودک و پرداختن به مسایل هیجانی والدین نقش مهمی در رشد هیجانی-اجتماعی بچه‌ها دارد و همین مساله اهمیت پیشگیری بهتر از درمان را در مورد سلامت روان بچه‌ها پررنگ‌تر می‌سازد. همچنین در کنار کار بالینی به کار آموزش، مطالعه، پژوهش و ترجمه در زمینه تاثیر آموزش «والدگریِ به اندازه کافی خوب» با استفاده از آموزه‌های روانکاوی، دلبستگی و علوم اعصاب روی میزان تاب‌آوری روانشناختی و همچنین بررسی نقش والدین در میزان تجربه شدت تروما و علائم تجزیه‌ای در شرایط آسیب‌زا می‌پردازم.
در کنار کار آموزش، مشاوره و درمان و پژوهش، جهت آگاهی بیشتر درمانگران حوزه کودک و نوجوان و همچنین والدین سعی کرده‌ام مطالب کاربردی در کانال تلگرامی در درسترس عموم قرار دهم. اگر علاقمند هستید می‌توانید از اینجا مطالب کانال را پیگیری کنید.