IMG_1859

من مهدی میناخانی، دانش‌آموخته‌ی روانشناسی و دارای پروانه‌ی تخصصیِ رواندرمانی (ش. پ. ۴۴۶۷) از سازمان نظام روانشناسی ایران هستم. از سال ۸۸ تا کنون در حال درمانگری هستم و در حال حاضر، روانکاوی با رویکرد روابط اُبژه (Object Relations) انجام می‌دهم. برای نشستن در جایگاه درمانگری، بنا به سنت روانکاوی، خودم درمان شده‌ام (و همچنان در حال تحلیل هستم)، در مرکز مطالعات روانکاوی تهران آموزش دیده‌ام و برای کار درمانی سوپرویژن می‌گیرم.

همچنین، من روانشناس سازمان «های‌وب» نیز هستم. های‌وب یک شرکت تلکام است که در حوزه اینترنت ۴G و DSL فعالیت می‌کند. این سازمان بیش از ۱۰۰۰ نفر کارمند دارد و من به عنوان روانشناس، فعالیت‌هایی همچون مصاحبه‌های ورودی روانشناختی، مصاحبه‌های جابجایی درون سازمانی، مشاوره فردی و سازمانی و بحث گروهی را انجام می‌دهم. طبعاً به واسطه‌ی نگرش تحلیلی که در کار کلینیکال دارم، مشاوره‌ها و گروه‌هایی که در این سازمان برگزار می‌کنم نیز برپایه‌ی نگرش روانکاوی است.

فارغ از کار درمان، برای مجله‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌ها هم مقاله می‌نویسم. بواسطه‌ی علاقه‌ای که از نوجوانی به نوشتن داشته‌ام، از همان دوره برای نشریات به صورت عمومی و در طول سالیان گذشته به صورت تخصصی در حوزه روانشناسی نوشته‌ام. یک‌دوره‌ی تقریباً دوساله نیز، عضو هیئت تحریریه نشریه تخصصی «سپیده دانایی» بوده‌ام. از سال گذشته مجله‌ی آنلاین روانکاوی «تداعی» را با تنی چند از همکارانم آغاز کرده‌ایم که این سایت زیرمجموعه‌ی همان مجله است. نیز از سال ۸۴ تا کنون وبلاگ می‌نویسم، اگر علاقمند هستید [از اینجا] سری به سایت شخصی‌ام بزنید و مطالب آن را بخوانید.
با احترام