رواندرمانگر تحلیلی

من «محسن عباسی» فوق لیسانس روانشناسی و رواندرمانگر تحلیلی هستم. از سال ۸۸ شروع به رواندرمانگری کرده‌ام. غیر از درمانگری، در طول سالیان گذشته، فعالیت‌های آموزشی و پیشگیرانه‌ای نیز داشته‌ام. این موارد شامل فعالیت در سازمان بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی، صدا و سیما و آموزش و پرورش می‌شود. نیز در ۵ سال اخیر مدیر یک مرکز مشاوره‌ی روانشناختی بوده‌ام.

پایان‌نامه‌ی ارشدم روی اثربخشی درمان‌های موج سوم رفتاری روی اختلال‌های شدید از جمله اختلال بوردرلاین بود. اما پس از مدتی متمایل به درمان‌های تحلیلی و روانکاوی شدم و شروع به آموزش روانکاوی در موسسات مختلف کردم. ابتدا به صورت متفرقه با اساتید مختلف نظریه‌های روانکاوی را آموزش دیدم ولی اکنون به طور نظام‌مند و طبق استانداردهای بین‌المللی روانکاوی، دانش‌پژوه مرکز مطالعات روانکاوی تهران زیر نظر دکتر «بابک روشنایی مقدم» و دیگر روانکاوان این مجموعه هستم.

رویکرد درمانی من روانکاوی مبتنی بر «روابط ابژه» است. برای کار در حوزه‌ی روانکاوی، طبق قواعد استاندارد روانکاوی، آموزش دیده‌ام (و همچنان این آموزش ادامه دارد)، خودم تحلیل شده‌ام (و این تحلیل همچنان ادامه دارد) و نیز از راهنمایی‌های یک سوپروایزر بهره می‌برم. این سه، ارکان اصلی فعالیت به عنوان یک درمانگر تحلیلی هستند. درمان شخصی‌ام را با یکی از روانکاوان فارسی‌زبان آرژانتین پیش می‌برم و نیز به صورت آنلاین در یکی از انستیتوهای کشور آرژانتین تحت آموزش روی یکی از مفاهیم اصلی روانکاوی معاصر با عنوان سابجکتیویتی (subjectivity) هستم.


محل ملاقات حضوری: شمال تهران

زمان‌های آزاد درمانگر: چهارشنبه و پنج‌شنبه